Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
  • УВАГА! Для коректного відображення даних про автора англійською та українською мовою (П.І.Б., адреса місця роботи автора, назва статті, анотації, ключові слова) та чіткої подальшої ідентифікації статті у міжнародних базах даних, присвоєння DOI просимо заповнити Довідку про автора
    за посиланням та прикріплювати даний файл у п. 2 "Вивантаження подання"
  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося на розгляд до редакцій інших журналів (або вкажіть пояснення у коментарях для редактора).
  • Веб-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • Текст набраний 12-м розміром кеглю з одинарним міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).
  • Текст відповідає вимогам щодо стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".

Керівництво для авторів

Вимоги до оформлення статей

Рукописи статей, що подаються до університетських науково-технічних журналів, повинні бути актуальними, зрозумілими, повноцінними, виконаними на високому науково-технічному рівні і відповідати нафтогазовому профілю, містити наукову і практичну новизну, викликати інтерес у читачів наукової спільноти.

Рекомендації щодо написання статті:

Стаття не повинна містити елементів плагіату (включаючи перевидання статті або її частин, подання  одночасно в декілька журналів, використання текстів та ілюстрацій без дозволу їх правовласника) і cамоплагіату.

Стаття має бути написано грамотно без орфографічних і граматичних помилок.

Стаття повинна бути завершеною, не фрагментарною, логічною, спрямованою на вирішення конкретних цілей і задач нафтогазової проблематики.

Стаття повинна висвітлювати важливі регіональні дослідження, які не можуть бути проведені в іншій місцевості і відображають конкретні географічні, кліматичні, соціально-економічні проблеми.

Авторам рекомендується перевіряти кінцеві варіанти статті на помилки, перш ніж повернути виправлений рукопис до редакції, оскільки врахування запізнілих поправок не гарантоване.

Відповідальність за зміст статті і коректність викладеного матеріалу несе автор.

Шаблон статті

Додатково до тексту статті додається файл з довідкою про авторів (для присвоєння індексу DOI кожній публікації).

ДОВІДКА ПРО АВТОРА

     До редакції стаття подається он-лайн, після попереднього узгодження тематики статті з проблематикою журналу:

https://nv.nung.edu.ua  – журнал  "Науковий вісник ІФНТУНГ",

https://rrngr.nung.edu.ua - журнал "Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ",

https://nge.nung.edu.ua - журнал "Нафтогазова енергетика",

https://mpky.nung.edu.ua - журнал "Методи та прилади контролю якості",

https://eung.nung.edu.ua - журнал "Науковий вісник ІФНТУНГ. Серія: Економіка та управління в нафтовій і газовій промисловості";
https://ogpe.nung.edu.ua – журнал  «Journal of Hydrocarbon Power Engineering»;
https://ebzr.nung.edu.ua – журнал «Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування».   

 

Електронна пошта редакції  журналу "Методи та прилади контролю якості": mpky@nung.edu.ua

 

 

 

 Стаття повинна бути структурована за такими пунктами:

  1. Назва статті відтворює її зміст та привертає увагу наукової спільноти, в тому числі міжнародної. Містить не більше 12 слів.
  2. Кількість авторів – не більше 6 (причому не більше 4 з однієї організації).
  3. Анотація викладена в одному абзаці( не поділяється на підрозділи), зрозуміла, містить короткий опис проведених досліджень, розкриває основні результати роботи; ціль статті сформульовано коректно.
    Обсяг анотації (кожною мовою окремо) разом із ключовими словами - не менш як 1800 знаків.
  4. Ключові слова конкретизують інформацію про дослідження, але не узагальнюють її. Складаються з 3-6 слів, словосполучень, відокремлених за допомогою крапки з комою, не повторюються в назві статті, відповідають змісту роботи.
  5. Вступ дає змогу оцінити сучасний стан проблеми на світовому рівні. Завершується вступ формулюванням мети роботи – «виявити…», «охарактеризувати…», «з’ясувати…».
  6. Аналіз сучасних закордонних і вітчизняних досліджень та публікацій, в яких започатковано вирішення проблеми і на які посилається автор.
  7.  Висвітлення невирішених раніше частин загальної проблеми, якій присвячується стаття.
  8. Формулювання цілей статті(постановка задачі і методів досліджень, що розглядаються).
  9. Висвітлення основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів. Розділ дає змогу побачити, що в дослідженнях виключені всі можливі джерела помилок, автор володіє інформацією про всі чинники, що впливають на результат.

Кількість дослідів повинна бути достатньою, об’єм вибірок має відповідати аналогічним дослідженням,  опублікованим в міжнародних наукових виданнях. Дослідні дані обробляють коректними статистичними методами (перевагу надавати якомога сучаснішим багатомірним). Аналіз результатів містить достатнє статистичне обґрунтування і відповідає загальновизнаним нормам нафтогазової галузі.

  1. Висновки з проведеного дослідження (наукова новизна, теоретичне і практичне значення):
  • лаконічні, конкретні, відповідають меті і назві статті;
  • дослівно не дублюються у всіх мовних версіях анотацій;
  • не починаються «черговою фразою» (напр., «В результаті проведених досліджень були отримані такі….»);
  • міститься нова інформація, відсутнє перефразування будь яких розділів статті;
  • аргументи логічні і структуровані, дані статті підтверджують і обґрунтовують висновки;
  • висвітлюють перспективи подальшої роботи у даному напрямку;
  • відображають те, як результати корелюють з очікуваннями і більш ранніми дослідженнями. У висновках вказано чи стаття підтверджує чи спростовує вже існуючі теорії і як дослідження вплинуло на процес збагачення наукових знань.
  1. Список використаних джерел (від 8 посилань) слід оформити відповідно до правил для авторів, заснованих на ДСТУ 8302:2015 "Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». Також необхідно подати REFERENCES транслітерацію літератури

Ресурс для транслітерації з української мови -  http://ukrlit.org/transliteratsiia/ 

 

     Рекомендований обсяг рукопису статті - від 7 сторінок

 

     Електронний варіант статті повинен задовольняти таким вимогам:

  1.    Стаття набирається у редакторі Microsoft Word на аркуші формату 210х297 мм, поля (мм): верхнє – 20, нижнє – 25, ліве – 30, праве – 15.
  2.      Порядок набору:

        УДК (Times New Roman (Cyr), кегль 11, без абзацного відступу, вирівнювання – зліва).

      Назва статті (Arial (Cyr), кегль 14, bold, прописом, без абзацного відступу, вирівнювання – по центру, відбивки зверху і знизу – 12 пт).

     Ініціали, прізвище автора (співавторів) (Times New Roman (Cyr), кегль 11, bold italic, без абзацного відступу, вирівнювання – по центру). Прізвище відповідального за подання статті  автора повинно  бути позначене зірочкою.

    Назва організації, її повна поштова адреса, адреса електронної пошти (Times New Roman (Cyr), кегль 11, italic, без абзацного відступу, вирівнювання – по центру, відбивка знизу – 12 пт). Якщо автори статті представляють декілька організацій, то необхідно для кожної організації вказати її назву, повну поштову адресу і адресу електронної пошти.

   Анотації українською та англійською мовами – кегль (менший від основного тексту статті) – 10, інтервал - 1,0. Об’єм анотації - 1800 знаків кожною мовою.

   Основний текст набирається таким чином:

        2.1. Стиль “звичайний”, гарнітура - Times New Roman (Cyr), кегль 12, абзацний відступ – 0,75 см, міжрядковий інтервал – 1,0.

      2.2. Відбивки по тексту не використовуються за винятком підрозділів статті (підрозділи, підпункти і т. п. відокремлюються відбивками “перед” – 9, “після” – 6).

  1.    Для набирання формул використовується редактор формул Math Type (версії не нижче 6.x або  Equation v. 3.0)  Стилі: Text – Times New Roman (Cyr), Function – Times New Roman (Cyr), italic, Variable - Times New Roman (Cyr), italic, L.C.Greek – Symbol, italic, Symbol – Symbol, italic, Matrix/Vector - Times New Roman (Cyr), Number - Times New Roman (Cyr). Розміри: Full – 11, Subscript/Superscript – 8, Sub-Subscript/Superscript – 8, Symbol – 14, Sub- Symbol – 10.


Забороняється використовувати вбудований у МS Office версій 10 і вище редактор формул!

Для наочності рекомендується формули відокремлювати  відбивками зверху і знизу–6 пт.

     Формули компонуються так, щоб вони вміщалися в колонку шириною 80 мм!!!

  1.  Таблиці повинні бути складені лаконічно, зрозуміло і містити мінімальні відомості, необхідні для ілюстрування суті статті. Таблиці не повинні дублювати результати, представлені в інших місцях рукопису (наприклад, у вигляді графіків).

     Назва таблиці: Times New Roman (Cyr), кегль 11, bold, без абзацного відступу, вирівнювання – по центру, відбивки зверху і знизу – 6 пт.

Таблиці компонуються так, щоб вони вміщалися в колонку шириною 80 мм або 165мм!!!

  1.  Ілюстрації до статей (схеми, графіки, діаграми) повинні бути виконані у растровому (векторному) форматах (BMP, TIF, PCX, JPG, GIF, CDR) і додаватися окремим файлом.

     Забороняється використовувати графічний редактор MS WORD!!!

     Ілюстрації типу фотографій повинні бути відскановані з роздільною здатністю не менше 400 dpi і/або додаватися в оригіналі.

     Усі рисунки, графіки і фотографії можуть бути чорно-білими, кольоровими або півтоновими.

     Ілюстрації, перескановані з періодики та накреслені вручну, не приймаються!!!

     Підписи до ілюстрацій: Times New Roman (Cyr), кегль 10, bold, без абзацного відступу, вирівнювання – по центру. Написи в ілюстраціях виконуються гарнітурою Arial.

     Забороняється використовувати абревіатуру в назвах.

  1.     Використані автором літературні джерела, на які є посилання у тексті, наводяться у кінці статті загальним списком у порядку згадування. До нього слід включати лише джерела, на які є посилання у статті. У тексті порядковий номер (згідно списку) літературного джерела, на яке посилаються,  подається  у квадратних дужках, наприклад, [4]. Обов’язково оформити REFERENCES.

 

ДОВІДКА ПРО АВТОРА

  1. Автор (укр. і англ.)_____________________________(Прізвище, ім’я, по батькові)
  2. Назва публікації (укр. і англ.) ОБОВ'ЯЗКОВО _________________________________
  3. Науковий ступінь_______________________
  1. Вчене звання, ID ORCID ________________________
  2. Місце роботи (повна назва організації та адреса укр. і англ.)__________________________
  3. Контактний номер телефону________________________
  4. Електронна пошта ________________________________________
  5. Поштова адреса з індексом (на яку необхідно направити примірник збірника наукових праць)____________________________________
  6. Анотації двома мовами з ключовими словами (укр., англ.)  _________________
  7. Дата подання статті до редакції_______________

 

 

Якщо авторів декілька, довідку можна оформити одну з чітким вказанням прізвищ і місця роботи українською і англійською мовами.

     Рукописи, які не враховують наведені вище вимоги, повертаються автору без розгляду по суті. Датою надходження рукопису статті в редакцію вважається дата надсилання її кінцевого варіанта.

Положення про конфіденційність

Положення про конфіденційність

  • Рукописи статей, представлені на рецензування, розглядаються як конфіденційний документ незалежно від форми рецензування.
  • Рецензент має право обговорювати рукопис з іншими особами тільки за наявності дозволу головного редактора.
  • Рецензент зобов’язаний жодним чином не використовувати до публікації ідеї та інформацію, що представлена у рукописі, до її публікації.

Оригінальність і плагіат

  • Автори статті повинні гарантувати, що вони написали абсолютно оригінальну роботу, і якщо автори використовували роботу і/або слова інших авторів, це має бути відповідним чином відзначено посиланням або вказано в тексті.
  • Плагіат має багато форм - від видавання чужої роботи за свою до копіювання або перефразування істотних частин чужої роботи (без посилання на джерело), а також до заяви про свої права на результати, отримані в дослідженнях, виконаних іншими особами. Плагіат у всіх своїх формах є неетичною поведінкою при публікації і неприпустимий.
  • Подання одного і того ж рукопису більш ніж в один журнал одночасно є неетичною поведінкою і є неприпустимим. Автору не слід подавати до розгляду в іншому журналі вже опубліковану статтю.

Авторство роботи

Авторство повинно обмежуватися тими особами, хто зробив значний внесок в концепцію, планування, виконання або інтерпретацію описуваного дослідження. Особу, що брала участь у створенні будь-якої суттєвої частини проекту, слід включити до списку співавторів або висловити подяку.

Розголошення відомостей і конфлікт інтересів

Всі автори повинні повідомляти про будь-який фінансовий чи інший конфлікт інтересів, який міг би бути витлумачений як такий, що впливає на результати оцінки їх рукопису. Всі джерела фінансової підтримки проекту повинні бути розкриті.

Помилки в опублікованих роботах

Якщо автор виявляє значну помилку або неточність у своїй опублікованій роботі, його обов'язком є терміново сповістити про це головного редактора журналу і співпрацювати з редакцією, щоб опублікувати спростування помилкових даних чи внесення виправлення до статті. Якщо головний редактор дізнається від третьої сторони про те, що опублікована робота містить значну помилку, обов'язком автора є термінове спростування або виправлення статті, або подання головному редактору доказів стосовно правильності опублікованої роботи.

Достовірність поданих результатів

Відповідальність за зміст публікації, достовірність наведених в статті результатів несуть автори. Автори повинні звіряти посилання на цитовані роботи.

У поданому до редакції рукописі автори повинен вказати, в якій установі було виконано роботу і в рамках яких наукових програм проводилися дослідження.