РОЗРОБКА ТИПОВОГО МЕТОДУ КАЛІБРУВАННЯ НЕАВТОМАТИЧНИХ ЗВАЖУВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ З ОЦІНКОЮ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ
Ключові слова:
неавтоматичний зважувальний прилад, калібрування, невизначеність, вимірювання, еталонні гирі, вага, типовий метод, похибка, метрологічна діяльністьАнотація
Ціллю даної статті є розробка методу калібрування неавтоматичних зважувальних приладів на основі європейських методик обробки невизначеностей результатів вимірювання. Євроінтеграція нашої країни безперечно призведе і до гармонізації європейських стандартів з нашими подекуди застарілими ГОСТами. Основним завданням метрологічних підрозділів на підприємствах є забезпечення єдності вимірювання, що в свою чергу призводить до розробки ними типових методів калібрування засобів вимірювальної техніки. В умовах конкуренції на ринку послуг калібрування засобів вимірювальної техніки, в тому числі неавтоматичних зважувальних приладів, відіграє не останню роль розробка типового методу з наведенням практичного і оптимального способу обробки невизначеності результатів вимірювання. З допомогою даного методу можна проводити калібрування неавтоматичних зважувалних приладів які знаходяться в експлуатації в випробувальних і калібрувальних лабораторіях. Викладений матеріал дає можливість всім метрологам зрозуміти суть калібрування неавтоматичних зважувальних приладів і її відмінність від класичної повірки
Завантаження
Посилання
2. ISO/IEC Guide 99:2007 International vocabulary of metrology - Basic and general concepts and associated terms (VIM) ( Міжнародний словник по метрології – Основні і загальні поняття і відповідні терміни (VIM)).
3. ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 Національний стандарт України. Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій.
4. РМГ 43-2001 ГСИ. Применение "Руководства по выражению неопределенности измерений".
EA-10/18 Guidelines on the Calibration of Non-Automatic Weighing Instruments (Настанова з калібрування неавтоматичних ваговимірювальних приладів).
5. ДСТУ EN 45501:2007 Прилади неавтоматичні зважувальні. Загальні технічні вимоги та методи випробування (EN 45501:1992, IDT).
6. ГОСТ 29329-92 Весы для статического взвешивания. Общие технические требования.
7. ГОСТ 12.2.003-91 «ССБТ. Оборудование производственное. Общие требования безопасности».
8. ДСТУ OIML R 111-1:2008 Гирі класів точності Е1, Е2, F1, F2, М1, М1-2, М2, М2-3 і М3. Частина 1. Загальні технічні вимоги та методи випробування (OIML R 111-1:2004, IDT).